رادیو ظریر

مناره‌هایی برای روشنایی بخشیدن
رادیو ظریر
از اینجا دنبال کنید

رادیو ظریر

مناره‌هایی برای روشنایی بخشیدن

1) رادیو ظریر چیست؟

ظریر در لغت به معنای مناره‌ای است که بدان راه شناسند. رادیو ظریر رسانه‌ای برای تولید پادکست‌های اینترنتی در موضوعات مرتبط با معماری است که فعالیتش را از سال 1398 آغاز کرده است. هر اپیزود به مثابۀ مناره‌ای است که بر پیرامون یک موضوع می‌تابد تا کمی آن را روشن‌تر کند. تمام محتوای منتشر شده در این رسانه تألیفی و انحصاری است. اشتراک‌گذاری محتوای تألیفی این پادکست بلامانع است. برای آشنایی بیشتر، می‌توانید اساس‌نامۀ رادیو ظریر را مطالعه کنید.


2) رادیو ظریر در چه موضوعاتی فعالیت می‌کند؟

پرداختن به چهارچوب‌های نظری معماری، نقد، تحلیل اتفاقات روز معماری، گردآوری تاریخچه و ابعاد اجتماعی مقولۀ معماری در حیطۀ علایق این رسانه است. لیست کلیۀ مناره‌هایی که در رادیو ظریر روشن شده‌اند را در اینجا ببینید. همچنین جستارهای این رسانه در این صفحه جمع‌آوری می‌شوند.


3) رادیو ظریر چه هدفی را دنبال می‌کند؟

رادیو ظریر تلاش دارد تا در حد توانش، خلأ محتوای ارزشمند در موضوعات معماری را کمتر کند. هدف از روشن کردن هر مناره آموزش است، یعنی آماده‌سازی و انتقال یک مفهوم علمی یا تحلیلی برای مخاطب عام یا حرفه‌ای. ما تلاش می‌کنیم که مخاطب داده‌هایی اساساً جدید یا با پیکربندی‌ای جدید دریافت کند. محتوای مطالب این رادیو از گونۀ (ژانر) آموزشی یا بلاگ‌آوا هستند. همچنین در هر موضوع، تعدادی جستار تألیفی یا ترجمه‌ای آماده شده و در وبسایت منتشر می‌شوند تا مورد استفادۀ جستجوگران امروز و آتی قرار گیرند.


4) آیا دسترسی به محتوای رادیو ظریر مستلزم پرداخت هزینه است؟
بهره‌مندی از محتوای رادیو ظریر منوط به پرداخت هزینه نیست. محتوای منتشرشده در وبسایت و اپیزود‌های پادکست رادیو ظریر تماماً رایگان دسترس‌پذیر هستند. ولیکن تولید این محتواها برای رادیو ظریر هزینه‌های مختلفی در پی دارد. لذا حمایت از رادیو ظریر امکان تداوم و ارتقای کیفیت رادیو ظریر را فراهم می‌آورد.
برای حمایت از رادیو ظریر می‌توانید از این صفحه اقدام کنید.

5) چگونه می‌توان رادیو ظریر را دنبال کرد؟

پادکست‌های رادیو ظریر در پلتفرم‌های پادگیر در دسترس هستند. برای شنیدن آنها، علاوه بر کانال تلگرام، می‌توانید از کادر سمت چپ صفحه وارد اپلیکیشن‌های پادگیر شوید. یا اینکه نام «رادیو ظریر» یا «radio zarir» را در این اپلیکیشن‌ها جستجو کنید. همچنین می‌توانید ما را در شبکه‌ی اجتماعی تلگرام، اینستاگرام و توییتر دنبال کنید و از طریق تلگرام یا پست الکترونیکی ارتباط برقرار کنید.


6) چگونه می‌توان با رادیو ظریر همکاری داشت؟
چنانچه جستاری (تألیفی یا ترجمه) برای انتشار در وبسایت رادیو ظریر دارید، می‌توانید آن را از طریق پست الکترونیکی برای ما بفرستید. همچنین، رادیو ظریر از تابستان 99 بخشی از فعالیت‌های رسانه‌ای خود را گروهی دنبال می‌کند. چنانچه مایل بودید به این گروه‌ بپیوندید و همکاری دائمی داشته باشید، لطفاً با پر کردن این فرم ما را در جریان بگذارید.